Ar verta atlikti vonios kambario remontą pačiam?

Svarstydami apie vonios kambario pertvarkymo darbus, net patyrę savadarbiai svarsto ar verta pradėti darbus pačiam. Išskyrus galbūt virtuvę, joks projektas nėra labiau sudėtingas ir susijęs su sistemomis ir įgūdžiais.

Tai taip pat tankus, įtemptas darbas, kur skaičiuojamas kiekvienas kvadratinis metras. Ir tada dažnai kyla staigmenų, pavyzdžiui, kai po nesandariu dušu rasi pūvančią grindų dangą ir sijas arba iki griūties surūdijusius santechnikos vamzdžius.

Laikas

Egzistuoja laiko spaudimas. Vonios kambarys yra būtina erdvė, tad labai svarbu kuo greičiau pertvarkyti kambarį ir vėl jį eksploatuoti. Visi vonios aksesuarai, tokie kaip vonios rankšluosčiai, kūno priežiūros reikmenys ir taip toliau laikomi šiame kambaryje kurie dažniausiai niekur kitur apart vonios netinka.

Akivaizdus sprendimas yra pasikviesti profesionalus, nesvarbu, ar tai reiškia samdyti generalinį rangovą, kuris valdytų projektą nuo pradžios iki pabaigos, ar samdyti ir valdyti savo subrangovus kiekvienam proceso etapui. Profesionalai darbą atliks gerai ir beveik neabejotinai greičiau nei jūs galite.

Tačiau yra viena reali (ir labai svarbi) priežastis, kodėl nesamdytumėte profesionalų, kurie atliktų jūsų vonios pertvarkymo darbą: pinigai.

Išlaidos

Savarankiškai dirbantys žmonės dažnai mėgsta kalbėti apie asmeninį pasitenkinimą, susijusį su pačių darbų atlikimu, tačiau realybė yra ta, kad pinigų taupymas yra vienintelė didžiausia priežastis, kodėl žmonės patys sprendžia namų tobulinimo darbus.

Net nedidelis vonios kambarys gali lengvai kainuoti 12 000 EUR, jei jį visiškai suremontuos generalinis rangovas. Turėdamas 100 EUR už kvadratinį metrą, kaip vidutinį vidurkį, kuris naudojamas apskaičiuojant rangovo išlaidas, didelis 150 kvadratinių metrų vonios kambarys gali siekti 28 000 EUR, kai jį užbaigs geras rangovas.

Tas pats vonios kambarys, kurį visiškai pertvarkėte, gali kainuoti 50 EUR už kvadratinį metrą arba iš viso 8000 EUR, jei kruopščiai pasirinksite armatūrą, atsižvelgdami į biudžetą. Vonios kambario pertvarkymas paprastai kainuos perpus mažiau jei tai aliksite patys. Iš esmės jūs susimokėsite tik už visas medžiagas ir sutaupysite darbo sąnaudas. Taupydami nusipirksite daug šampūno.

Patogumas

Žinoma, patogumas irgi yra nemažas faktorius, už kurį galbūt verta mokėti. Šiuo atveju prabanga nereiškia į SPA panašaus vonios kambario išvaizda su Toskanos plytelėmis, bet kai kažkas kitas sunkiai pakelia, o jūs laikote rankas švarias. Neabejotinai vertinga tai, kad kvalifikuoti profesionalai darbą atliktų greičiau, o gal ir geriau, nei jūs galite tai padaryti patys.

Tiesa ta, kad dauguma savadarbių meistrų, turinčių vidutinę patirtį, gali bent jau pertvarkyti vonios kambario paviršių, ypač jei naudoja tas pačias rangovo kokybės medžiagas, nuo kurių yra priklausomi profesionalai. Bet ar turėtumėte tai padaryti patys? Tai jau kitas klausimas, o norint gauti atsakymą, reikia atsižvelgti į individualius pagrindinio vonios kambario pertvarkymo projekto aspektus.

Laikas

Sureguliuota su sąnaudomis, padarytomis dirbant pačiam, yra žiauri realybė, kad savadarbiams darbams atlikti paprastai reikia daug daugiau laiko. Samdydami profesionalus, galite sutaupyti neįtikėtinai daug laiko – net savaites ar mėnesius. Namo savininkas, suplanaves pertvarkymo darbus pagal įtemptą tvarkaraštį, gali kruopščiai pertvarkyti vonios kambarį per 4-8 savaites, o rangovas ir jo komanda tą pačią vonią gali suformuoti per kelias savaites.

Galvą suksi žiūrėdamas, kaip profesionalūs rangovai daro viešbučio numerį tavo vonios kambaryje. Ryte jūs neturite dušo. Ateina darbuotojai, o tu eini į darbą. Jūs grįžtate namo. Dušas jau yra.

Jei turite tik vieną vonios kambarį, turėtumėte samdyti profesionalus. Jei turite antrą vonios kambarį ir galite sau leisti kurį laiką turėti vieną, „pasidaryk pats“ pasirinkimas yra geresnis.

Pabaigai

Išskyrus tuos atvejus, kai jūsų vonios kambarys yra neįprastai didelis, galite pasidaryti daugumą mažesnių šio projekto užduočių pats. Pagrindiniams vonios pertvarkymo darbams daugelis savadarbių specialistų vis dar samdo elektrikus ir santechnikus, tačiau likusius darbus atlieka patys. Paviršiaus lygio pertvarkymams, kuriam nereikia didelių laidų ir santechnikos pakeitimų, visą projektą gali pasidaryti pats.

Tačiau nepamirškite, kad profesionalūs rangovai gali atlikti darbą geriau ir greičiau nei jūs. Pasverkite išlaidų taupymą ir naudokitės šiais privalumais priimdami sprendimą.

Jeigu norite sužinoti daugiau kviečiame apsilankyti bijunaiprienamo.lt

Parašykite komentarą