drenazo sistemos

Statybų pradžia: drenažo projektavimas, nuolydis, vamzdynas

Naujoje vietoje statote namus arba kitą pastatą? Tokiu atveju reikia įsitikinti, ar šioje vietoje nesikaupia per didelis kiekis vandens, kurio žemė pati negebės sugerti. Paprasčiausias būdas susižinoti – pasiklausti kaimynų, kurie gyvena ne pirmus metus, taigi gali tiksliai pasakyti, kokia institucija dominuoja šioje vietoje. Kitas dalykas – specialistų samdymas. Būtina, kad jie ištirtų žemę, gruntą. Tik tokiu atveju galima pradėti statybas. Tai svarbu ne tik dėl savęs, tačiau ir dėl aplinkos apsaugos įstatymų.

Drenažo projektavimas

Drenažo projektavimo darbus būtina palikti profesionalams, kurie yra pasiruošę ne tik atsakyti į visus iškilusius klausimus, tačiau tuo pačiu suprojektuoti sistemą, kur taps neatsiejama Jūsų gyvenimo dalimi.

Per didelis vandens kiekis gali kauptis dėl labai skirtingų priežasčių, tad pirmiausia išsiaiškinama kokios priežastys lemia konkrečiai Jūsų pasirinkimą, o paskui bandoma sukurti sistemą, kuri geriausiai veiktų būtent Jūsų aplinkoje.

Kiekviena drenažo sistema yra labai skirtinga ir varijuoja priklausomai nuo daugelio veiksnių. Būtent todėl projektavimo darbai turi būti paliekami specialistams, kurie kasdien dirba šį darbą, tad tuo pačiu gali pasiūlyti ir inovatyvius sprendimus.

Nuolydžio formavimas

Vienas svarbiausių elementų formuojant drenažą yra apskaičiuoti, kokio aukščio nuolydis turi būti formuojamas, kad konkrečioje vietoje vanduo sėkmingai nubėgtų. Kai netoli namų yra koks nors vandens telkinys – nuolydžio formavimas yra daug paprastesnis, kadangi vandens telkinio atstumą nusprendžiama ir dėl aukščio.

Dažniausiai jis siekia nuo 30-50 cm, tačiau kiekvienas atvejis yra labai individualus, tad pateikti konkrečius matmenis bus galima tik įvertinus žemės plotą ir kitus rodmenis.

Vamzdyno pirkimas

Galiausiai, statybos negali būti vykdomos iki tol, kol neįsigysite vamzdyną, kurio darbas garantuoti, kad drenažas veiks kokybiškai. Šiuo metu vamzdynų pasirinkimas itin platus, tad konsultacija su profesionalu yra paprasčiausiai neišvengiama.

Ieškodami vamzdyno turėtumėte įvertinti šiuos kriterijus:

1.Kaina.

2.Ilgis.

3.Storis.

4.Medžiaga.

5.Skersmens dydis.

6.Gamintojas.

7.Garantija.

Kuo daugiau žinosite – tuo pasirinkimas ne tik bus paprastesnis, tačiau ir geresnis. Nepamirškite, kad konsultacijos su profesionalais yra tiesiausias kelias į sėkmę.

Parašykite komentarą