statybu pradzia

Nuo ko pradėti statybas?

Gyvenimas nuosavuose namuose daugeliui žmonių atrodo kaip svajonė. Tiesa, kol vieni tik svajoja – kiti realiai imasi veiksmų, kad galėtų gyventi taip, kaip jiems labiausiai aptinka. Šiuo metu gana populiaru vietoje namo pirkimo jį statytis, kadangi tokiu atveju viskas iki mažiausių smulkmenų yra taip, kaip kiekvienas žmogus nori. O juk gera gyventi tokiuose namuose, kuriuose ne tik bendra architektūra, tačiau ir kiekviena jos smulkmena yra tokia, kaip žmogui labiausiai patinka.

Tiesa, statybų pradžia gali atrodyti labai komplikuota. Tai yra visiškai natūralu. Pateiksime kelias taisykles, kurios padės Jums kur kas paprasčiau žengti pačius pirmus žingsnius ir tuo pačiu būti ramiu, kad statybos bus ne tik funkcionalios, tačiau ir garantuos, kad tai bus geriausias Jūsų gyvenimo sprendimas, kurį vainikuos geriausias rezultatas.

1.      Pirmiausia Jums reikia nuspręsti dėl namo koncepcijos, kurios yra labai įvairios. Žinoma, internete galima rasti labai daug pavyzdžių, tad esame tikri, kad kitų patirtys leis Jums džiaugtis tokiu rezultatu, kokio Jums labiausiai norisi. Svarbiausia, kad pigiau galite įsigyti pakartotinius namo projektus, kurie vėliau koreguojamai pagal Jūsų asmeninius poreikius.

2.      Sekančio žingsnio metu reikia daugiau dėmesio skirti dokumentacijai, kurie gali padėti viską atlikti ne tik tinkamai, tačiau taip pat ir legaliai. O tai irgi labai svarbu. Pirmiausia siūlome kreiptis į savo miesto savivaldybę, kurioje gausite išsamius reikalavimus, kurie ra skirti nekilnojamojo turto statyboms. Kiekviename mieste je kinta, tad ne veltui reikia domėtis tik ta, kurioje planuojate statytis būstą Jūs.

3.      Gavę tikslius nurodymus turite skirti laiko projektuotojo paieškoms. Žinoma, tie nurodymai ir bus perduodamas projektuotojui, kurio darbas yra viską atlikti pagal įstatymus. Tai nereiškia, kad būsimo būsto savininkas visiškai nesikiša. Jis tai pat turi prižiūrėti, kad viskas būtų atliekama tinkamai. Tačiau nepamirškite, kad svarbiausia laikytis įstatymų, kadangi kitu atveju gali tekti koreguoti namus. Ieškokite tokio projektuotojo, kuris pagal Jūsų poreikius viską atliks tinkamai ir tuo pačiu garantuos, kad būstas atitiks ir Jūsų asmeninius poreikius.

4.      Kuomet gaunate statybų leidimą – reikia pasirašyti sutartis ir su projektuotoju. Siūlome kuo daugiau dėmesio skirti sutartims, kurios yra su juo sudaromos. Esame tikri, kad tokiu atveju pavyks išvengti bet kokių galimų nesklandumų.

5.      Sekančio žingsnio metu reikalingas statybų rangovo samdymas. Kadangi šiuo metu jų tikrai labai daug ir visi teigia, kad jie yra geriausi  siūlome kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms bei sutarčiai, kurioje bus esminė info. Kuo detaliau viskas bus įvertinta – tuo kiekvienas gali būti ramesnis, kad darbai bus atliekami pagal poreikius.

6.      Taip pat laikas samdyti meistrą. Lygiai taip pat svarbiausia detalumas ir tuo pačiu sutarties sudarymas.

7.      Namas yra statomas. Proceso metu reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms ir tuo pačiu lyginti – ar viskas atliekama taip, kaip reikia.

8.      Samdomi matininkai, kurie matuoja – ar viskas atlikta taip, kaip reikia.

9.      Teikiama užbaigto namo deklaracija.

10.  Būstas yra įregistruojamas.

Pagaliau, viskas!

Parašykite komentarą