plienine stogo danga

Trapecinė skarda stogui: pliusai ir minusai

Plieninė stogo danga – vienas populiariausių ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje. To populiarumo priežastis – visai nesunku suprasti. Iš metalo medžiagų pagamintos dangos namų savininkams gali tarnauti išties ilgai, jiems nereikia itin daug priežiūros o ir kaina, nėra pati didžiausia.

Vis dėl to net ir plieninė stogo danga turi keletą pagrindinių savo rūšių  – jos būtų: čerpinė, klasikinė, na ir žinoma, trapecinė skarda stogui.

Šiame straipsnyje – būtent apie trapecinę skardą ir svarbiausias jos ypatybes kurias turite žinoti.

Ką laikome trapecine skarda ir kokios jos ypatybės?

Aiškinant labai paprastai, trapecinė skarda – tai stogo dangai naudojamos plieninės ar kiek kitokio metalo plokštės. 

Pagrindinės jų ypatybės yra šios:

  • Modernumas – tai vienos iš moderniausių stogo dangų tiek dizaino prasme, tiek savo pagaminimo principu. Sustiprinta struktūra leidžia užtikrinti jog trapecinės dangos tarnauja ilgai su minimaliai priežiūra. Na o puikus dizainas užtikrina tai, jog šiuos sprendimus žmonės gali laisvai pritaikyti įvairiems projektams.
  • Daugiafunkcinės – trapecinė stogo danga gali būti itin lengvai pritaikyta įvairioms paskirtims ir skirtingų rūšių pastatams, taigi jūsų rankos tikrai neliks surištos pasirinkus šios dangos rūšį.
  • Struktūra – modernios trapecinės stogo dangos yra gaminamos naudojant ne tik plieną ar kitos rūšies metalą, tačiau ir papildomus komponentus užtikrinančius konstrukcinį tvirtumą.

Verta žinoti dar ir tai, jog trapecinės dangos gali būti aukštojo arba žemojo profilio. Abi šios rūšys gali būti naudojamos skirtingoms paskirtims.

Žemojo profilio gaminiai įprastai yra naudojami komercinės paskirties pastuose kaip pavyzdys: ūkiniuose pastatuose, garažuose ar sandėliuose. Gyvenamuose namuose jie yra naudojami rečiau, paprastai tik kaip kamino apdengimas ar apdailos elementas.

Aukštesnio profilio skardos gaminiai jau yra standartiškai naudojami gyvenamuosiuose pastatuose. Čia jos puikiai tinka tvirtinti konstrukcijai ar montuoti į lubas, žiūrint į tai kokie yra jūsų projekto tikslai.

Kaip atpažinti kokybišką plieninę stogo dangą?

Ne paslaptis, jog didžiausia plieninių stogų problema kurį laiką buvo korozija, visai kaip kiti iš metalo gaminami gaminiai. Toks poveikis vyksta dėl aplinkos veiksnių – kritulių poveikio, aplinkos taršalų bei prasto gaminio paruošimo.

Pirminis dangos paruošimas ilgalaikiam naudojimui būtent ir yra pagrindinė priežastis dėl ko lig šiol dauguma metalinių stogų tarnaudavo sąlyginai mažiau nei kiti. 

Tačiau laikai keičiasi ir šiuolaikinės dangos yra gaminamos su kur kas kokybiškesnėmis medžiagomis bei jų priedais užtikrinančiais ilgalaikę tarnystę be problemų.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme trapecinę dangą kaip plieninės dangos rūšį. Tai yra tikrai kokybiškas ir stilingas variantas kuris puikiai derės prie bet kokio jūsų projekto.

Na, o tai, kad kaina yra tikrai patraukli, net ir nenorintys savo dangai daug leisti žmonės, taip pat nesūdėtingai suras būtent tai kas jiems patinka.

Parengta pagal manostogas.lt informaciją.

Parašykite komentarą