Kaip “neprašauti” renkantis pusbario kėdes?

Vadinamosios baro ar pusbario kėdės yra vis dažniau pasirenkamas sprendimas namų interjere. Nors mėgstantiems klasikinį namų stilių tai gali pasirodyti kiek neįprasta, tinkamai integravus tokią kėdę į savo interjerą, sukursite išties nuostabų vaizdą.

Tačiau svarbus ne tik estetinis aspektas – tokios kėdės gali būti praktiškas pasirinkimas, kuomet norime sutaupyti vietos ir susikurti kambaryje daugiau laisvos erdvės.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip derėtų pasirinkti tinkamiausias pusbario arba baro kėdes savo namams.

Kokios yra svarbiausios šių kėdžių savybės?

Pusbario ir baro kėdės iš esmės yra labai panašus baldas. Abi jos yra naudojamos virtuvės kambario zonoje statant jas prie jos salos arba gretima pusbario stalo. Tokios kėdės yra puikus pasirinkimas tuomet, kuomet virtuvėje ar apskritai savo bute neturime daug vietos.

Pagrindinis skirtumas tarp baro ir pusbario kėdės yra elementarus – skiriasi jų aukščiai. Kaip pavyzdys, pusbario kėdės būna iki 60 cm aukščio, tuo tarpu baro – prasideda nuo 70 cm. Taigi, viena iš šių kėdžių reikėtų rinktis pagal tai, kokio aukščio varianto jums būtent reikėtų.

Kitas svarbus bruožas – pagaminimo medžiagos. Galima sakyti, kad kaip ir su bet kokios kitos rūšies kėdėmis, medžiagos nulems kainą, patvarumą ir kitus faktorius. Mediena bus brangiausia, tačiau tuo pačiu metu metu ko gero pati patvariausia.

Chromo turinčios kėdės bus pigesnės, tačiau ne ką mažiau žavingos ir lengvai priderinamos prie interjero subtilybių.

Kaip suderinti kėdes su interjeru?

Kiekvienas interjero estetiką interpretuojame savaip, tačiau džiugu žinoti, jog tą puikiai suvokia ir kiti interjero dizaineriai. Nors priderinti baro ir pusbario kėdes nėra sudėtinga, vis dėl to yra keletas taisyklių kurių reikėtų laikytis norint maksimalų efektą.

Jie yra:

  • Aukštis – svarbu įvertinti kėdės ir jūsų stalo virtuvėje aukštį. Paprastai jei turime 1m aukščio stalą, puikiai tiks kėdė apie 60-70 cm aukščio. Tai reiškia, jog optimaliausias variantas bus tas kuris skirsis maždaug 20-30 cm nuo stalo aukščio. Jei kėdė – reguliuojama, atkrenta ir šis galvosūkis.
  • Medžiaga – kaip minėta, medžiaga yra pagrindinis faktorius kuris lemia kainą. Taigi, reikėtų įvertinti savo finansines galimybes, na ir žinoma, ilgaamžiškumo faktorių.
  • Dizainas – dizaino pasirinkimų yra tikra gausybė, taigi reikėtų atsižvelgti į tai, kas jums yra patogiausia ir labiausiai patinka. Kaip pavyzdys, galima rinktis tarp kėdės su ir be porankių, taip pat tų kurios turi 2 ar 4 kėdes ir pan.
  • Spalva – čia jau bus svarbu atsižvelgti į bendrą jūsų kambario spalvinę paletę. Pagrindinis elementas ko gero bus kėdės karkasas, vėliau reikės tinkamai parinkti ir kėdės atlošus. Dizaineriai teigia, jog šiuo metu populiarios klasiką ir prabangą menantys aukso ir juodos spalvos elementai.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme pusbario ir baro kėdes. Galima sakyti, jog jos yra puikus, praktiškas ir madingas pasirinkimas. Turint omenyje ir tai, jog šiuos elementus nesunku derinti prie esamo interjero, tokia kėdė yra universalus pasirinkimas.

Paruošta pagal minimalist-store.com informaciją.

Parašykite komentarą