pvm skaičiuoklė

Kaip išsirinkti tinkamiausią buhalterinę apskaitą teikiančią įmonę?

Jau daugeliui aišku, kad steigiant įmonę privalu išsirinkti kas tvarkis jūsų įmonės buhalteriją. Visa tai priklausis kokią verslo formą pasirinks būsimas verslininkas. Visiems žinoma, kad papraščiausia apskaita vesti pačiam yra kada vykdote individualią veiklą, aišku, jeigu norite skirti savo visa laiką kitiems dalykams galite susirasti kas tvarkytų jūsų buhalteriją ir dirbant pagal individualią veiklą. Turint MB (mažają bendriją) ar UAB (uždarają  akcinę bendrovę) reikia tinkamai pasirinkti buhalterinę apskaitą teikiančią įmonę, nes šioms verslo formoms taikomi griežtesni apskaitos reikalavimai.

Konsultacijos

Dažna apskaitą tvarkančių įmonių suteikia galimybę konsultuoti telefonu arba el.paštu, tik kai kurios iš jų papildomai prašo atlygio, todėl pasiūlymas įsitikinti ar jūsų pasirinkta įmonė jau yra įtraukusi konsultacijų atlygį į bendrą paslaugų kainą. Gerai išmanantis savo darbą buhalteris, visada patars kaip geriau pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, pateiks įvairius sutarčių šablonus ar pagelbės su pvm registracija.

Kompetencija

Turbūt būtiniausia sąlyga į kurią reikia atsižvelgti renkantis apskaitą tvarkančią įmonę yra tinkama tos srities specialisto kompetencija, dažna įmonė savo buhalterius siunčia į papildomus kursus, kurių deka sustiprina žinias tiek apskaitoje tiek teisinėje aplinkoje.

Konfidencialumas

Neabejotina, kad kiekviena įmonė teikianti tokias paslaugas privalo užtikrinti jūsų duomenų saugumą ir konfidencialumą. Yra išimčių kaip dėl vadovo kaltės ar kitų apskaitos spragų jūsų įmonės finansinių duomenų prašo tam tikros institucijos, tada buhalterinę apskaitą tvarkanti įmonė privalėtų tai pateikti.

Atsiliepimai arba rekomendacijos

Iš bendrų draugų ar pažįstamų rato yra vadovų kurie gali rekomenduoti tinkamą apskaitą tvarkančią įmonę, o jeigu, tokių rekomendacijų negalite gauti, tuomet ieškokite atsiliepimų apie tą įmonę, įsivertinkite kokią kitų žmonių patirtis dirbant su ta įmonę, nes gali būti taip, kad pasirinkus tą vienintelę įmonę jūs turėsite su ja dirbti ilgus metus.

Paslaugų kaina

Ne ką mažiau svarbesnė sąlyga renkantis įmonę yra paslaugų kaina. Smulkiam ar naujam verslui tai yra aktualu, nes neįsivaizduojate koks bus sąskaitų kiekis, ar jums bus reikalingas pvm kodas ir ar bus darbuotojų daugiau negu vienas, todėl dauguma įmonių yra nusistatę “grindis” – kada yra fiksuojama startinė kaina į kurią įeina kažkokios bazinės paslaugos, todėl verta pasidomėti kiek bus įkainojamas papildomas buhalterio darbas.

Tikimės, kad įsivertinsite savo verslo apimtis prieš tinkamai išsirenkant apskaitą tvarkančią įmonę, nes ji bus atsakinga už privalomus dokumentų pateikimus mokesčių inspekcijai ir kitoms reikalingoms institucijoms.

Parašykite komentarą