Ko dar negalėjote žinoti apie privačius darželius?

Daugelis tėvų, kai vaikai šiek tiek paauga pradeda galvoti apie darželio pasirinkimą. Kadangi yra ne vienas variantas, tad visada norima parinkti kaip įmanoma geresnį variantą savo vaikui. Nežinant tam tikrų dalykų, galima susidaryti visai kitokią nuomonę, dėl kurios gali kentėti jūsų vaiko ikimokyklinis ugdymas. Tikrai galima girdėti ne vieną nuomonę, kad privatus darželis yra išpūstas reikalas ir tikrai galima jo nesirinkti. Bet kaip yra iš tikrųjų, daugiau norime papasakoti šiame straipsnyje.

Kaina tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti didelė

Daugelis labai akcentuoja privačių darželių kainas, kad jos yra didelės. Tačiau sudėjus visas papildomas išlaidas ir kitus kaštus, tikrai galėtumėte matyti, kad mokestis yra visiškai suprantamas. Paprastai tokio tipo vidutinės darželio kainos siekia nuo 600 Eur iki 850 Eur mėnesiui. Gal ir suma atrodo didelė, tačiau į šitą kainą yra įskaitoma labai daug. Pirmiausia ugdymas ir su tuo susijusios priemonės. Vaikui lankant privatų darželį nereikės rūpintis papildomomis priemonėmis, todėl šioje vietoje pakankamai daug sutaupoma. Kitas dalykas, kad dažnai privatus darželis samdo papildomus mokytojus ar kitus specialistus dėl įvairių mokymų ar kitų panašių dalykų. Dar į šią kainą yra įskaitomas ir kokybiškas maistas, nes kol vaikai maži, jie turi gauti pakankamai sveikų produktų. O darželyje tokio maisto reikia bent jau tris kartus per dieną ir į kainą yra įskaičiuojami papildomi užkandukai. Tai yra pagrindiniai dalykai, kas įeiną į kainą, tačiau kiekviename darželyje gali atsirasti vis kitokių niuansų.

Specialios ugdymo programos

Dar yra labai svarbu paminėti ir patį ugdymą. Paprastai privatūs darželiai yra sukūrę visai kitokias mokymosi programas, kurios padeda lengviau įsisavinti reikiamą informaciją, vaikai kur kas labiau yra sudominti ir panašiai. Ypač daug dėmesio pastaruoju metu susilaukia kontekstinio ugdymo programa. Šią programą renkasi vis daugiau darželių, nes yra pastebėta, kad ji duoda pakankamai daug naudos, todėl ji yra tokia populiari. Tad jeigu darželis irgi užsiima tokia programa, žinokite, kad jis turi labai daug pliusų ir yra vertas dėmesio.

Gauti privatų darželį yra kur kas paprasčiau

Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad didesniuose miestuose yra pakankamai sunku gauti vietą darželyje. Tad jeigu norite ją užsitikrinti privačiame, reikia rezervuoti ją iš anksto ir tada beveik šimto procentų tikimybė, kad ją gausite. Tad šiame etape gausite mažiau streso, didelis darbas nukris nuo pečių.

 

 

 

Parašykite komentarą