Ką reikia žinoti po danties rovimo?

Jei susiduriate su danties šalinimu, tai gali atrodyti šiek tiek bauginanti ir varginanti procedūra. Bet ar žinojote, kad dantų šalinimas yra gana įprasta dantų procedūra? Odontologijos klinika Vilniuje šiame straipsnyje pasakoja apie dantų ištraukimą ir tai, ką reikia žinoti.

Danties šalinimas

Danties pašalinimas iš kaulo lizdo. Jei susiduriate su danties šalinimu, tai gali atrodyti šiek tiek bauginanti ir varginanti procedūra. Bet ar žinojote, kad dantų šalinimas yra gana standartinė dantų procedūra? Susipažinkime su baime kartu. Peržiūrėkite mūsų „Kas-koks“ dantų šalinimo vadovą, kuris padės pasiruošti būsimai procedūrai.

Kada būtina ištraukti dantis?

Daugeliu atvejų sulūžusius ar sugedusius dantis galite pataisyti plomba, vainiku ar kitu dantų gydymu. Tačiau kartais žala yra per didelė, kad ją būtų galima ištaisyti, todėl odontologas rekomenduos ištraukti.

Štai keletas kitų priežasčių, dėl kurių gali prireikti dantis ištraukti:

  • Puvimas ar infekcija pasiekė giliai į dantį
  • Trauma
  • Neužtenka vietos visiems burnos dantims
  • Pieniniai dantys neiškrinta laiku, kol pateks nuolatiniai dantys
  • Ortodontiniam gydymui gali prireikti danties ištraukimo, kad atsirastų vietos dantims, jiems judant į vietą
  • Išminties dantys, dar vadinami trečiaisiais krūminiais dantimis, dažnai ištraukiami prieš jiems išdykstant

Paruošimas

Prieš pašalindamas dantį, odontologas nuodugniai peržiūrės jūsų ligos ir dantų istoriją ir atliks reikiamą rentgeno nuotrauką. Rentgeno spinduliai parodo danties ir jį supančio kaulo ilgį, formą ir padėtį. Remdamasis šia informacija, odontologas gali nustatyti geriausią būdą, kaip pašalinti dantį, ar kreiptis į burnos chirurgą.

Prieš pašalinant atliekant paprastą ištraukimą, naudojant vietinį anestetiką, jie nutins vietą aplink jūsų dantį. Tačiau atliekant sudėtingesnį pašalinimą, vadinamą chirurginiu ištraukimu, burnos chirurgas gali skirti vietinę ar pilną anesteziją, kuri gali svyruoti nuo sąmoningo sedacijos iki bendrosios anestezijos, kuri jus užmigdys. Tokiu atveju pasirūpinkite, kad kas nors nuveštų jus namo po procedūros ir pasiliktų su jumis, kol poveikis išnyks.

Dantų šalinimo procesas

Galite turėti dviejų rūšių ištraukimus:

Paprastas ištraukimas yra danties, matomo jūsų burnoje, pašalinimas. Įprasta, kad bendras odontologas atlieka paprastus šalinimus. Paprasto ištraukimo metu odontologas nutirpins danties ir dantenų audinius ir atlaisvins dantį instrumentu, vadinamu liftu, prieš pašalindamas jį dantų žnyplėmis.

Chirurginis ištraukimas yra sudėtingesnė procedūra, taikoma dantims, kurie gali būti nulūžę ties dantenų linija arba dar nepatekęs į burną. Burnos chirurgai dažniausiai atlieka chirurginius šalinimus.

Tačiau juos gali atlikti ir bendrieji odontologai. Chirurginio šalinimo metu gydytojas padarys nedidelį pjūvį (įpjovą) jūsų dantenose ir pašalins pagrindinį dantį.

Po ištraukimo

Svarbiausia – švaros palaikymas ir infekcijos prevencija. Iškart atlikęs procedūrą, odontologas gali paprašyti švelniai nukošti sausos, sterilios marlės gabalėlį, kurį turėtumėte laikyti iki 30–45 minučių, kad sumažintumėte kraujavimą, kol vyksta krešėjimas. Jūsų odontologas pateiks jums išsamias priežiūros po oda instrukcijas, tačiau 24 valandas po ištraukimo neturėtumėte rūkyti, intensyviai skalauti burną ar valyti dantų šalia ištraukimo vietos.

Po ištraukimo galite tikėtis tam tikro skausmo ir diskomforto. Kai kuriais atvejais odontologas jums rekomenduos skausmo malšinimo vaistus arba juos išrašys. Gali padėti ant skruosto uždėtas ledas , kad sumažėtų patinimas.

Taip pat turėtumėte apriboti fizinius užsiėmimus, taip pat vengti karštų skysčių ir negerti per šiaudelį. Normaliomis aplinkybėmis diskomfortas turėtų sumažėti per tris dienas iki dviejų savaičių. Tačiau jei jaučiate ilgalaikį ar stiprų skausmą, patinimą, kraujavimą ar karščiavimą, nedelsdami kreipkitės į odontologą ar burnos chirurgą.

Pabaigai

Nesvarbu, ar esate patyręs profesionalas, ar dantų šalinimo naujokas, geriausias būdas sėkmingai ir nesudėtingai atlikti procedūrą yra atidžiai sekti odontologo rekomendacijas prieš ir po procedūros. Dantų šalinimas suteikia vietos kažkam geresnio ir gali padėti išlaikyti jūsų šypseną sveiką ir pasitikinčią savimi.

Straipsnis parengtas, vadovaujantis dentes.lt informacija.

Parašykite komentarą