Ką daryti, kai skolininkas bėga į užsienį?

Susigrąžinti skolas – nemenkas iššūkis. Ypač tuomet, kai skolininkas nėra doras ir bėga į užsienį tam, kad išvengtų skolų grąžinimo. Deja, tačiau tokiais atvejais dažnai žmonės pasimeta ir nusprendžia, jog skolų susigrąžinti nepavyks. Tačiau toks požiūris ne tik klaidingas, bet ir labai pavojingas. Leisdami pabėgti skolininkui jūs parodote, jog jis gali skolintis, negrąžinti pinigų ir bėgti. Tad nemaža tikimybė, kad aukų atsiras dar daugiau. Tad jei skolininkas išvyko į užsienį ir neturite galimybės susigrąžinti pinigų, tuomet yra vienintelis sprendimas – kreiptis dėl skolų išieškojimo. Skolų išieškojimas užsienyje yra labai dažnai pasirenkama paslauga. Deja, bet tikrai ne jūs vienas esate nuskriaustasis, kurį ignoruoja skolininkas ir keliauja į užsienį. Skolininkai dažnai nemoka pinigų ir bėga į kitą šalį. Tad skolų išieškojimas tokiais atvejais pasirenkamas gana dažnai.

Kokiais atvejais skolos gali nepavykti susigrąžinti?

Skolų išieškojimas užsienyje gali būti labai naudingas tuomet, kai galite įrodyti, kad skola buvo suteikta ir kol kas nėra grąžinti. Priešingu atveju, deja, bet skolų išieškotojai negalės jums padėti. Skolų išieškojimui reikalingas ne tik žodinis patvirtinimas, jog buvo suteikta skola, bet ir tą įrodantys dokumentai. Tad jei jų neturite, vargu ar pavyks įrodyti, kad skola buvo suteikta. Nebent turite kitų įrodymų, pavyzdžiui, laiškų ar žinučių.

Ar sutuoktinis privalo atiduoti skolas?

Kai skolininkas negrąžina pinigų, kai kurie tikisi, jog tą padarys sutuoktinis. Kai kuriais atvejais sutuoktinis tikrai tampa įpareigotas grąžinti pinigus, tačiau ne visada tai yra išeitis. Susigrąžinti pinigų iš sutuoktinio nepavyks, jei šis neturi nei darbo, nei santaupų ar kokio nors turto. Taip pat šiam procesui sutrukdys ir vedybinė sutartis. Tad jei skolininkas ir turi sutuoktinį, tai nebūtinai reiškia, kad jums pavyks susigrąžinti pinigus. Net jei skolininko sutuoktinis ir gali grąžinti pinigus, vis tiek bus ilgas procesas, kol galėsite juos susigrąžinti. Tad jei norite, kad šis darbas būtų lengvesnis, užuot ieškoję sutuoktinio, kreipkitės dėl skolų išieškojimo.

Parašykite komentarą