Skirtingi vaikų amžiaus grupių vitaminų poreikiai

Vaikų sveikata yra labai svarbi, todėl svarbu užtikrinti, kad jie gautų reikalingas vitaminų ir kitų maistinių medžiagų dozes. Tačiau dažnai pamirštame, kad kūdikiams, vaikams ir paaugliams reikalingų vitaminų dozės skiriasi priklausomai nuo jų amžiaus grupės. Todėl šiame straipsnyje aptarsime, kokie vitaminai yra svarbiausi kiekvienai amžiaus grupei ir kaip jų poreikis keičiasi per vaikystės laikotarpį. Be to, pabrėšime, kad vaikų vitaminų dozavimas turi būti atliekamas tik pagal gydytojo nurodymus.

Pateikiame preliminarias rekomendacijas apie vitaminų vartojimą

  • Kūdikių amžiaus nuo gimimo iki vienerių metų laikotarpiui, ypač svarbu užtikrinti, kad jie gautų pakankamai vitaminų D ir K. Vitaminas D padeda kūdikių kaulams ir raumenims augti ir stiprėti, o vitaminas K padeda kraujo krešėjimui. Vitaminas D rekomenduojama vartoti 400–1000 tvirtinama vienkartine doze per dieną, o vitaminas K rekomenduojama iki 6 mėnesių amžiaus papildomai suteikti kūdikiams.
  • Vaikams nuo vienerių metų iki dešimties metų amžiaus, reikia didesnio kiekio vitaminų, nes jų organizmui reikia daugiau energijos reikalaujančių veiklų ir fizinio aktyvumo. Svarbiausi vitaminai yra vitaminai A, B ir C. Vitaminas A padeda palaikyti gerą matymą ir imunitetą, vitaminas B padeda palaikyti gerą virškinimą, raumenų ir nervų funkciją, o vitaminas C yra svarbus antioksidantas, kuris padeda kūnui kovoti su uždegimais ir infekcijomis. Vitaminas A rekomenduojama vartoti iki 600 tvirtinama vienkartine doze per dieną, vitaminas B vartojamas 2,4 tvirtinama vienkartine doze per dieną, o vitaminas C rekomenduojamas vartoti iki 650 tvirtinama doze per dieną.
  • Paaugliams nuo 11 iki 18 metų amžiaus reikia dar didesnio kiekio vitaminų, kad organizmas galėtų atlaikyti visus pokyčius, kuriuos patiria paaugliai šioje amžiaus grupėje. Svarbiausi vitaminai yra vitaminas D, E, K ir folio rūgštis. Vitaminas D, kurio rekomenduojama dozė yra nuo 600 iki 1000 tvirtinama vienkartine doze per dieną, padeda kaulams ir nervų sistemai plėstis ir augti. Vitaminas E yra svarbus antioksidantas, kuris padeda kovoti su streso ir uždegimų poveikiu organizmui. Vitaminas K padeda kraujo krešėjimui. Folio rūgštis yra svarbi kūno ląstelių augimui ir regeneravimui.

Taip pat svarbu paminėti, kad maisto papildų savarankiškas vartojimas yra pavojingas, ypač vaikams. Daugelis vaistų ir maisto papildų gali perdozuoti, o tai gali būti labai pavojinga vaiko sveikatai. Jei reikia, pageidautina pasitarti su gydytoju ar mitybos specialistu dėl tinkamo vaiko sveikatos netrikdanties papildų dozavimo.

Baigiamasis žodis

Vaiko sveikata yra labai svarbi, todėl neturime pamiršti užtikrinti, kad jie gautų reikalingas vitaminų dozes. Šiame straipsnyje aptarėme, kaip vaikų poreikiai skiriasi priklausomai nuo jų amžiaus grupės, ir kokie yra pagrindiniai vitaminai, kurių reikia kiekvienai amžiaus grupei. Svarbiausia yra laikytis gydytojo nurodymų ir nepadauginti nustatytų dozių, kad vaiko sveikata nebūtų pavojuje. Taigi, vos tik patikrinsite, kokie vitaminai reikalingi jūsų vaikui, galite jį nuolat maitinti naudingais ir svarbiausiais maisto produktais, kurie padės jūsų mažyliui tapti stipriu ir sveiku.

Parašykite komentarą